W latach 2008-2013 został zrelizowany w Pracowni Psychoedukacji projekt miedzynarodowy trzech Towarzystw poświęcony Sandplay Therapy – Terapii w Piaskownicy. W projekcie udział wzięli superwizorzy i nauczyciele metody Sandplay z Deutsche Gesellschaft fur Sanspiel Therapie, zespół psychologów i kadry zarządzającej Stowarzyszenia Pracownia Psychoedukacji oraz specjaliści ds. zarządzania projektami z Towarzystwa TWIKS. To niezwykłe przedsięwzięcie zaowocowało:

  • wykształceniem 10 certyfikowanych specjalistów Terapii w Piaskownicy,
  • wydaniem pierwszej polskiej publikacji poświeconej metodzie w języku polskim a także
  • zorganizowaniem konferencji międzynarodowej prezentującej metodę polskim psychologom i psychoterapeutom


W kolejnych latach zostały zorganizowane w Pracowni Psychoedukacji kontynuacje projektu Sandplay z których została sfinansowana w pełni lub częściowo praca z dziećmi i młodzieżą z województwa zachodniopomorskiego. Zostało także powołane do życia Centrum Wspierania Rozwoju i Psychoterapii – Centrum Sandplay w którym jest kontynuowana praca terapeutyczna z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą metodą Terapii w Piaskownicy.

Projekt zakończył się w 2013 roku. Wzbogacił metodologię pracy zachodniopomorskich psychoterapeutów o niezwykle skuteczną metodę analityczną, która od tego momentu jest szeroko stosowana przez nich już nie tylko w naszym województwie. Aktualnie kontynuujemy szkolenia w ramach CENTRUM SANDPLAY na którego stronę zapraszamy www.sandplay.pl

error: Content is protected !!