Pracownia Psychoedukacji we współpracy z Domem Kultury Słowianin i Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Szczecinie zorganizowała warsztaty Ruchu Autentycznego z grupą osób chorujących na choroby przewlekłe zatytułowane BRAMY TAŃCA

Warsztat choreoterapii oraz terapii tańcem i ruchem wprowadzał uczestników w proces ruchu autentycznego i improwizacji w tańcu. Uczestnicy mieli okazję doświadczyć różnorodnych technik terapii tańcem w konwencji psychologii głębi. Mieli okazję do doświadczania pełniejszego kontaktu z samym sobą i z grupą a także z nieświadomością.

Warsztaty odbyły się w formule 8 cotygodniowych spotkań. 

Ruch Autentyczny i Terapia Tańcem i Ruchem pomaga w radzeniu sobie ze stresem związanym z dniem codziennym, odbarcza psychikę z nadmiernego napięcia, pozwala na odnalezienie wewnętrznego oparcia w sobie. W ramach warsztatów uczestnicy mieli możliwość pracy z aktywną wyobraźnią, archetypami, Animusem i Animą.  

Prowadzącymi byli Agata Giza i Artur Zwierzchowski – certyfikowani terapeuci Polskiego Towarzystwa Choreoterapii, którzy terapii tańcem i ruchem uczyli się od Judith Bunney z American Dance Therapy Association (ADTA), dr Danuty Koziełło-Doherty, Zuzanny Pędzich, Beaty Mareckiej i Detlefa Kapperta. 

error: Content is protected !!